SOCIALINĖ MEDIJA LIETUVOJE 2015 METAIS

SOCIALINĖ MEDIJA LIETUVOJE 2015 METAIS

Iki 2015 metų pradžios liko mažiau nei vienas mėnuo. Visi puikiai žinome, kad gruodis yra ne tik didžiųjų metų švenčių laikotarpis, bet ir vienas labiausiai įtemptų laikotarpių įmonėse. Ruošiamos ataskaitos, kas ir kaip nuveikta, ar pasiekti užsibrėžti tikslai šiais, 2014 metais, ir pan. Tai pat, tuo pačiu metu jau planuojami ir kitų metų tikslai, kuriamos strategijos ir dėliojami rinkodaros veiksmai kalendoriuje. Tad jums paruošėme kelis patarimus ir įžvalgas 2015 metams, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš pradedant ruošti 2015 metų rinkodaros strategijas.

1. 2015 metais didės biudžetas, skirtas mokamoms Facebook paslaugoms

Šiais, 2014 metais, kilo didelis nepasitenkinimas verslo sektoriuje, dėl Facebook algoritmo, kuris apribojo organinį pasiekiamumą. Tad, 2015 metais norint, kad jūsų kuriamas turinys pasiektų visus jūsų gerbėjus bei pritrauktų naujų vartotojų, teks į tai investuoti ne tik laiko, bet ir pinigų į mokamas Facebook paslaugas.

2. Svarbiausia – kuriamas turinys

Nors dauguma specialistų garsiai šnekėjo, kad 2014 metais svarbiausia yra turinys, kurį jūs kuriate ir pateikiate socialinėje medijoje savo vartotojams, bet ne visi tai išgirdo. Dėl to, kitais metais, manau, dauguma stengsis būti labiau išradingesni, rimčiau žiūrės į socialinės medijos komunikaciją, ją planuosis ir stengsis dėl kiekvieno vartotojo dėmesio, tad tikėkimės baigsis „sekretorių“ era.

3. Rezultatų matavimas

Vien gražiai atrodyti socialinėje medijoje verslui nebeužtenka, nes į tai reikia investuoti vis daugiau pinigų, o kai investuoji pinigus, nori gauti ir pamatuojamą grąžą. Tad, 2015 metais skaičiuosime, kokią naudą gauname komunikuodami socialinėje medijoje. „Like“ ir „share“ skaičiai po truputi praranda prasmę, visi sieksime didesnio vartotojų įsitraukimo ir pamatuojamos naudos išleistam – uždirbtam eurui.

4. Online ir offline rinkodaros strategijų integracija

2015 metais daugės trumpalaikių rinkodaros projektų su aktyvia komunikacija ne tik offline, bet ir online. Trumpa, bet labai aktyvi komunikacija socialiniuose tinkluose, organizuojant konkursą, naujo produkto įvedimą į rinką ar pan., bus efektyviausia ypač tame segmente, kur tikslinė auditorija yra jaunoji karta.

5. Vidinių duomenų analizė

2015 metais, augant investuojamiems biudžetams į socialinės medijos kanalus, vis labiau bus svarbu pažinti savo vartotojus, žinoti jų pomėgius ir elgesį šioje erdvėje. Tad teks atidžiau ir labiau gilintis į skaičius, kuriuos gauname iš socialinės medijos platformų. Neapsiribokite tik amžiaus ir lyties vidiniais duomenimis, siekiant pažinti savo vartotojus.

6. Augs išmaniųjų telefonų naudojimas

<img width="1181" height="472" src="http://www.pulseidea.lt/wp-content/uploads/2014/12/mobilus.jpg" class=" vc_box_border_grey attachment-full" alt="" srcset="http://www le prix de viagra au maroc.pulseidea.lt/wp-content/uploads/2014/12/mobilus.jpg 1181w, http://www.pulseidea.lt/wp-content/uploads/2014/12/mobilus-300×119.jpg 300w, http://www.pulseidea.lt/wp-content/uploads/2014/12/mobilus-1024×409.jpg 1024w” sizes=”(max-width: 1181px) 100vw, 1181px” />

Jau keli metai iš eilės auga išmaniųjų telefonų rinka Lietuvoje, to pasekoje kartu auga ir socialinės medijos naudojimas mobiliuosiuose įrenginiuose, tad ir 2015 metai nebus išimtis.

7. Instagram, Pinterest ir Twitter

Šių socialinių tinklų augimas Lietuvoje priklausys ne tik nuo vartotojų naudojimosi jais, bet ir nuo to, kaip įmonės sugebės kurti skirtingo turinio komunikaciją šiuose tinkluose, pritaikytą kiekvienai platformai, ir ar ji bus patraukli vartotojams. Prekės ženklai, kurie aktyviai įtrauks vartotojus į šių platformų komunikaciją, skatins vartotojų lojalumą ir galės džiaugtis įgyvendintais tikslais. Tik svarbiausia, nedarykite didelės klaidos -nekomunikuokite to paties turinio visose socialinės medijos platformose. O kaip apjungti visas platformas vienam tikslui – apie tai ateityje.


Leave a Comment